Eğitmenler

Belentepe Çiftliği Kurucusu, Permatürk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

Taner Aksel

1968 doğumlu. Istanbul Robert Kolej 1987 mezunu. 1991’de İ.T.Ü. inşaat mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1991-1993 yılları arasında ABD’de Ohio eyaleti Cincinnati Üniversitesi’nde ‘İnşaat Yapılarının Deprem Davranışının Tespiti’ üzerine yüksek lisans yaptı. 1994’te Türkiye’ye döndü ve kendi firmasını kurarak inşaat mühendisliği alanında yazılım geliştirme, eğitim, danışmanık hizmetleri verdi. 2008’deki küresel ekonomik krize yol açan insan davranışı ile yapıların deprem davranışı arasında benzerlikler bulunca iki yıl süren bir araştırma sonucunda, özellikle iklim değişikliğine dikkat çekmek üzere ‘Kritik Eşik’ kitabını yazdı.

IndigoFriends Kurucusu

Ebru Debbağ

Moda sektöründe yaratıcı değişim lideri olarak tanınan Ebru Debbağ; 30 yıllık sektör deneyimini ve gelişen teknolojileri birleştirerek, sürdürülebilir kalkınma araçlarını, stratejik yapılandırma, farklı pazar geliştirmek, platform yapılandırması alanlarında etkinleştirmeyi hedefliyor.

Okul Müdürü, Çocuk kitapları Yazarı, Orman Okulu Lideri, Permakültür PDC Eğitmeni

Macide Işık

1962 doğumlu olan Macide Işık, Gazi Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Bölümü mezunudur. Müdürlüğünü yaptığı Bahçeşehir Anaokulu’nu (Başakşehir) Permakültür öğretisine göre dönüştürmeyi başaran Macide Öğretmen, MEB öğretmenlerine Permakültür konulu seminerler vermekte olup, çeşitli TÜBİTAK projelerinde görev almakta, bir yandan da Bahçe Tasarımı ve Uygulama Danışmanlığı vermektedir.